دبیر یادواره شهدای روستای فردو گفت: ۳۱ مین یادواره شهدای فردو با هدف ارج نهادن به ایثار و فداکاری شهدای والا مقام ۲۹ اردیبهشت در قم برگزار می‌شود.

واحدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 29 اردیبهشت یادواره شهدای فردو در قم برگزار می‌شود گفت: این مراسم با عنوان مسیر عاشقی روز پنج شنبه ساعت ۱۶ به صورت پیاده روی از حرم مطهرآغاز می شود و شرکت کنندگان سپس به سمت گلزار شیخان و گلزار شهدای علی ابن جعفر (ع) حرکت خواهند کرد. 

وی افزود: غبارروبی مزار شهدای گلزار علی ابن جعفر(ع) و شیخان یکی از برنامه هاست که با حضور نوجوانان دهه ۸۰ و ۹۰ برگزار می‌شود.

دبیر ستاد یادواره شهدای فردو گفت: برنامه بعدی ستاد یادواره با عنوان اهالی بهشت پس از اجرای مراسم در گلزار، در روستای خورآباد، گلزار شهدای شهر کهک و روستای ویریچ با برپایی ایستگاه صلواتی و اجرای سرود برگزار خواهد شد. 

آقای واحدی با اشاره به اینکه روز جمعه مراسم اصلی یادواره شهدا در روستای فردو برگزار می‌شود، افزود: این مراسم با سخنرانی یکی از افراد برجسته کشور همراه خواهد بود. 

وی تصریح کرد: رونمایی از پوستر کنگره شهدای فردو و رونمایی از سایت فردو دات آی آر از برنامه‌های روز جمعه 31 مین یادواره شهدای روستای فردو است.

دبیر یادواره شهدای روستای فردو از ثبت موسسه فرهنگی هنری یادیاران فردوس خبر داد و گفت: با توجه به بعد جهانی نام فردو و شهیدان شاخص بسیارش، از این پس کنگره شهدای فردو به عنوان (مهد الشهدا) برگزار می‌شود.

روستای فردو با ۷ سردار و ۱۱۸ شهید و ۳ شهید گمنام نخستین روستای شهیدپرور کشور است، که در میان این شهیدان شهید انقلاب، شهید موشکی، شهید امنیت و شهید مدافع حرم وجود دارد که سید این شهیدان هم سردار شهید جعفر حیدریان است.

روستای فردو در ۴۵ کیلومتری شهر قم واقع است، که در همه جای کشور مردمانش را با نماد مقاومت و بصیرت می‌شناسند.

نام
نام خانوادگی
ایمیل
متن