تاریخ ثبت  1400/04/28
تعداد بازدید  321
آویشن یکی از گیاهانی است که در فردو می روید و در اردیبهشت ماه برخی از مردم به دل طبیعت می زنند و این گیاه خود رو را می چینند.
فردو روستایی است جزو دهستان قهستان بخش کهک شهرستان قم که در ناحیه کوهستانی سردسیر واقع شده و از جنوب غربی به کوه برف انبار، تخت سرحوض و کوه چال، از جنوب شرقی به کوه عبدالوهاب و از شرق به کوه سلطان سعید شاه محدود می شود. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۲ هزار و ۷۰ متر و آب و هوای آن در فصل بهار و تابستان خنک و بسیار مطبوع است.
فردو با ویژگی های منحصر به فرد طبیعی یکی از روستاهای جالب توجه منطقه است و ارتفاعات اطراف، مراتع وسیع، کشتزارهای پیرامون و باغ های روستا چشم اندازهای زیبا و شگفت انگیزی را پدید آورده اند.
همچنین جریان چشمه هایی که به فاصله یک کیلومتری روستای فردو از زمین می جوشند و مزارع و باغات منطقه را سیراب می کنند از جاذبه های زیبای اطراف روستا هستند.
همچنین انواع گیاهان دارویی مثل گل گاوزبان، شیرین بیان، گل ختمی، شاتره، خاکشیر و گون اطراف روستا می رویند که کاربردهای متنوعی دارند.  و به خاطر گون فراوان و وجود آویشن در دامنه کوه پرورش زنبورعسل در روستای فردو وجود دارد .  به علاوه انواع پرندگان و جانوران از جمله شغال، گرگ، روباه، خرگوش، کبک و تیهو پوشش جانوری پیرامون روستا را تشکیل می دهد.
نام
نام خانوادگی
ایمیل
متن
© کلیه حقوق مادی و معنوی اين پايگاه محفوظ میباشد.